Programovanie s robotmi Photon

Učenie môže prebiehať aj hravou formou. Aj v tomto školskom roku sa žiaci 3. a 4. ročníka učia na hodinách informatiky základy programovania pomocou robotov Photon („Fotón“). Žiaci naprogramujú robotovi pohyb po mape, jeho farbu, zvuky a rozličné senzory, ktorými robot reaguje na zvuk, dotyk, svetlo a prekážky, ktoré má pred sebou. Žiaci 4. ročníka naprogramovali robotov, aby úspešne zvládli prekážkovú dráhu. Overili si tak svoj odhad vzdialenosti, merali dĺžku jednotlivých úsekov pomocou zvinovacieho metra a robotovi naprogramovali dráhu v programe. Spojili sme tak na jednej hodine hneď niekoľko predmetov: informatiku, matematiku a pracovné vyučovanie. (Ing. J. Foltín)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.