Z histórie

Prvé, slávnostné zvonenie v novej škole sa uskutočnilo 5. februára 1969. Štrbské deti dostali budovu so 17 modernými učebňami, kuchyňou, jedálňou a športovým ihriskom. Telocvičňa bola dokončená o niečo neskôr.

Po založení športových tried /ŠT/ v školskom roku 1972/73 bolo nevyhnutné rozšíriť priestory školy. Pomerne jednoduchým riešením bola v roku 1977 dokončená prístavba k západnej strane spojovacej chodby. Získalo sa 6 nových tried. Neskôr sa tieto triedy začali využívať ako školský klub detí, cvičná kuchynka, posilňovňa či sklad učebníc.

V roku 1985 bola škola plynofikovaná. Začiatkom deväťdesiatych rokov sa k centrálnemu pavilónu pristavila trojposchodová prístavba. Na každom novom poschodí tak vznikli dve zaujímavo riešené triedy.

Priestory  školy  sa rozrastali, ale neboli dostačujúce pre deti z troch obcí. V septembri 1982 sa otvorili brány novej ZŠ v Tatranskej Štrbe. Spolu so žiakmi odišla aj časť pedagogického zboru. V školskom roku 1994/1995 sa rozlúčili so štrbskou školou aj deti zo Šuňavy, na ktoré čakala ZŠ v ich obci.