Regionálna exkurzia

Žiaci 7.ročníka našej základnej školy sa dňa 30. mája 2024 zúčastnili regionálnej exkurzie v Poprade. Navštívili Podtatranské múzeum, kde si pozreli stálu expozíciu histórie od objavu neandertálskeho človeka až po súčasné dejiny Popradu. Veľmi zaujímavá bola pre žiakov prehliadka kniežacej hrobky zo 4.storočia, ktorá bola archeológmi odkrytá v Matejovciach.
Žiaci navštívili aj Tatranskú galériu, kde bola stála výstava obrazov umelcov zo zahraničia a aj našich umelcov ako sú V. Hložník, A. Brunovský a ďalší.
Žiakov zaujala aj aktuálna výstava obrazov maliara Jána Hálu, ktorý tvoril a žil vo Važci. Táto výstava bola inštalovaná pri príležitosti 65.výročia úmrtia tohto umelca. (Mgr. M. Garajová)