Okresné kolo súťaže mladých záchranárov CO

Dňa 16.5. 2024 sa uskutočnilo – Okresné kolo súťaže mladých záchranárov CO v areáli ZŠ s MŠ v Spišskej Teplici. Družstvo v zložení Ema Michalková, Ľubica Silvajová, Šimon Janko a Dávid Kašša sa na OK umiestnilo na peknom 4.mieste. Poslaním tejto súťaže je pripraviť žiakov na možné riziká vyplývajúce najmä z pôsobenia následkov mimoriadnych udalostí. Cieľom súťaže je na vytýčenej trati plniť úlohy na jednotlivých stanovištiach a dobehnúť do cieľa v určenom časovom limite. Vyžaduje si to nielen množstvo vedomostí, ale aj veľa zručností v týchto oblastiach: teoretické vedomosti z dopravy, civilnej ochrany a zdravotnej prípravy – formou testu, poskytovanie 1.pomoci, civilná ochrana , orientácia v prírode, streľba zo vzduchovky a hasenie malých požiarov. Družstvo sa na súťaž pripravovalo zodpovedne pod vedením p. učiteľov /B. Pastuchovej, T. Gemzu a J. Vrbenskej /. Za predvedený výkon na súťaži si určite všetci zaslúžia naše veľké uznanie. V tejto súťaži vyhráva každý zúčastnený žiak / žiačka. Pretože ak ich život postaví pred neočakávané, mimoriadne a život ohrozujúce situácie sú veľmi dobre pripravení zvládnuť ich na jedničku. Takže ešte raz Vám všetkým srdečne blahoželáme. (Mgr. J. Vrbenská)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.