Medzníky 2. svetovej vojny

Dňa 17. mája 2024 sa žiačky 9. ročníka Natália Bednárová, Ivanka Starigazdová a Rebeka Želonková zúčastnili 16. ročníka vedomostnej súťaže o druhej svetovej vojne a SNP na Kežmarskom hrade, ktorú organizuje oblastná organizácia SZPB v Poprade. Okrem vedomostí sa žiaci prezentovali aj prezentáciou SNP pod Tatrami, ktorú žiačka Rebeka Želonková spracovala z dostupných zdrojov a webových stránok a tým si tiež rozšírili poznanie o udalostiach oslobodzovania nášho regiónu.
V prestávke súťaže žiaci SHŠ v Starom Smokovci predniesli zaujímavé úryvky z projektu o holokauste v Poprade počas 2. svetovej vojny. Žiaci, pedagógovia a aj organizátori podujatia tak strávili spolu dopoludnie plné histórie v pekných priestoroch Kežmarského hradu. (Mgr. M. Garajová)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.