Návšteva volebnej miestnosti

Žiaci 8.A a 8.B triedy sa v rámci vyučovacej hodiny občianskej náuky dňa 22.3.2024 zúčastnili prehliadky volebnej miestnosti na Obecnom úrade v Štrbe. Pani Jitka Šuleková ich oboznámila s voľbami prezidenta SR ako jedného zo základných princípov demokratickej spoločnosti.

Žiaci sa dozvedeli základné informácie o priebehu volieb, o povinnostiach voliča, o hlasovacích lístkoch, o príprave volebných miestností o volebných komisiách a tiež o spočítavaní hlasov a vyhlásení výsledkov volieb.

Žiakov prehliadka volebnej miestnosti  zaujala, čo dokazovali aj svojimi otázkami k danej téme.

Ďakujeme Obecnému úradu v Štrbe a pani Jitke Šulekovej za ochotu venovať sa žiakom našej školy a  žiakom za slušné správanie. (Mgr. M. Garajová)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.