Výlet na Hrebienok

Vo štvrtok 1.2. 2024 žiaci 1. a 2. ročníka spolu s pani učiteľkami navštívili Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, kde si vychutnali čarovnú atmosféru ľadového kráľovstva. Pozreli si interiér ľadového chrámu, ktorý zdobila monumentálna stavba z Londýna – Westminsterské opátstvo, ako pocta k 15. výročiu návštevy Kráľovej Alžbety II. na Slovensku a vo Vysokých Tatrách.
Žiakov potešil aj pohľad na sochy pod holým nebom, ktoré dotvárali čaro ľadového kráľovstva. Na Hrebienok sa žiaci vyviezli pozemnou lanovkou zo stanice Starý Smokovec. Bol to deň plný zážitkov a aj nových vedomostí.
(text: Mgr. K. Bendlová, foto: Mgr. P. Eštvanová, Mgr. J. Šerfelová)