Deň zdravej výživy

Dňa 16. 10. 2023 sme si na škole pripomenuli dôležitosť a význam zdravej stravy pre náš život. Žiaci si do školy priniesli okrem ovocia a zeleniny aj pripravené, napečené zdravé dobroty. Okrem ochutnávky sa žiaci zapojili do rôznych tvorivých aktivít spojených so zdravou stravou. Pre žiakov boli tiež pripravené pracovné listy, kvízy či zaujímavé prezentácie.
Počas tohto dňa žiaci 3. – 5.ročníka využili učebný materiál z Projektu „Viem čo zjem“ o Vyváženej strave. Ide o projekt, ktorý patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku v školskom roku 2023/2024 štartuje už ôsmy ročník. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci cenné vedomosti o význame zdravého stravovania.
Spoločne môžeme povedať, že tento pondelok bol pre nás zdravý a veľmi chutný. (text: Ing. J. Foltín, Mgr. T. Gemza, foto: kolektív učiteľov)

    


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.