Výučba techniky v školskom roku 2022/2023

V tomto školskom roku prebiehala výučba techniky na 2.stupni najmä v obnovených školských dielňach. Žiaci si mohli vyskúšať prácu s rozličným náradím, prácu s farbami, lakom, vŕtanie, rezanie, pilovanie, brúsenie pomocou elektrického náradia. Žiaci 5. ročníka zhotovili spoločenské hry, drevené hlavolamy, kŕmidlo a vtáčiu búdku. Žiaci 6. ročníka zhotovili drevené soľničky, plastové kľúčenky a vešiaky do tried. Žiaci 7.A a 7.B vytvárali rôzne dekoratívne predmety. Žiaci 8. ročníka si mohli vyskúšať zhotovenie sústruhov zo stavebníc, na ktorých neskôr zhotovili drevené soľničky.

V rámci projektu „Pomôž svojej škole a obci“ žiaci pomáhali pri odpratávaní lístia a pokosenej trávy, zbierali a triedili odpad v areáli školy a obce. V zimnom období pomáhali pri odpratávaní snehu v areáli školy. (text: Ing. J. Foltín, foto: Ing. J. Foltín, Mgr. M. Tekeľ)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.