Exkurzia Levoča a Mariánska hora

Dňa 29. 5. 2023 sa uskutočnila exkurzia, ktorej cieľom bola návšteva Mariánskej hory a historického centra mesta Levoča. Prvým bodom exkurzie bola prehliadka a sv. omša v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore. Neskôr exkurzia pokračovala ku kaplnke Panny Márie a k prameňu, ktorý sa nachádza v blízkosti kaplnky. Druhým bodom exkurzie bola prehliadka Baziliky sv. Jakuba v historickom centre mesta. Žiaci sa v rámci sprievodného výkladu dozvedeli zaujímavé informácie o výstavbe baziliky a gotického hlavného oltára Majstra Pavla, ktorý so svojou výškou viac ako 18 metrov je považovaný za najvyšší gotický drevený oltár na svete. Exkurzia naplnila svoj cieľ, žiaci získali nové poznatky a navštívili významné kultúrne a historické pamiatky spišského regiónu. Všetky fotografie nájdete TU. (Ing. J. Foltín, foto: Ing. J. Foltín, Mgr. M. Hric)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.