Medzníky 2. svetovej vojny

Dňa 18. mája 2023 sa žiaci 9. ročníka Alenka Gregušková, Matúš Kuruc a Andrej Sedláček zúčastnili 15. ročníka vedomostnej súťaže o druhej svetovej vojne a SNP v Podtatranskej knižnici v Poprade.
Našu školu reprezentovali veľmi úspešne. Okrem vedomostí sa žiaci prezentovali aj článkom o oslobodení našej obce, ktorí spracovali z dostupných zdrojov a webových stránok k danej téme. V prestávke súťaže žiaci SHŠ v Starom Smokovci spolu s pedagógom predniesli zaujímavé úryvky z projektu o holokauste v Poprade počas vojny. Žiaci, pedagógovia a aj organizátori podujatia – oblastná organizácia SLZPB tak strávili spolu dopoludnie plné histórie. (Mgr. M. Garajová)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.