Prekážkový beh Malý Sparťan – Štrbské pleso 3. 6. 2022

Dňa 3. júna zorganizovala naša škola na Štrbskom Plese preteky škôl v prekážkovom behu detí. Celkovo pretekalo 10 škôl a 301 detí z okolitých obcí (Východná, Liptovský Hrádok, Šuňava, Vikartovce, Spišské Bystré, Tatranská Lomnica, Ždiar, Liptovská Teplička a Štrba). Pretekov sa zúčastnili dievčatá aj chlapci v jednotlivých kategóriách podľa roku narodenia (2006 – 2015), celkovo bolo 20 kategórií. V každej kategórií sa mohol zúčastniť jeden reprezentant z jednej školy. Za každé umiestnenie získal žiak bod pre svoju školu a na záver podujatia bolo vyhlásenie najlepšej školy s najväčším počtom bodov. Žiaci našej školy štartovali všetci, no bodoval len najlepšie umiestnený v kategórií. Výsledková listina škôl, Výsledková listina žiakov

Počasie v horskom prostredí nám prialo, deti sa zabavili a zašportovali si. Charakter pretekov umožnil deťom sa zmočiť, aj zablatiť, čo v nich vyvolalo väčšiu zábavu a chuť pretekať. Na základe ohlasov a nadšenia detí chceme v takýchto pretekoch pokračovať. Predbežný termín pre nasledujúci ročník prekážkového behu detí je stanovený na 2. júna 2023 (piatok). Video a fotografie z podujatia.

Ďakujeme našim partnerom a sponzorom za poskytnutú finančnú a materiálnu podporu. 

Športový klub Štrba, Obec Štrba, Poľnohospodárske družstvo Štrba, Pozemkové spoločenstvo Urbár Štrba, Olympijsky klub Vysoké Tatry, Blumental -Ústav sociálnej, komunitnej a zdravotnej starostlivosti, n.o., Školská jedáleň pri ZŠ Štrba, Tatranská horská služba – dobrovoľný zbor, Minfar. cz – špedičná firma, Concrete – príprava stavebnej výroby- Michal Baláž, Rodičovské združenie pri ZŠ Štrba, Potraviny Šerfel, Tatrapeko- Lippek Liptovský Mikuláš, Pizzeria Sorrriso – Svit (www.pizzeriasorriso.sk), Vysoké Tatry | Tatry mountain resorts, a.s., Dobrovoľný hasičský zbor Štrba, Kofola, Mattoni, Hotel Patria Štrbské Pleso

(text: Mgr. T. Gemza, foto: Mgr. M. Šteučeková, Mgr. T. Gemza, Obec Štrba, video: Matúš Jančík)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.