Hviezdoslavov Kubín


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /www/z/s/u32523/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

          ,,Nie cez hlas, ale cez recitátorovu dušu sa rodí prednes.“ J. Čajková

          Dňa 22.1. sa na našej škole konalo školské kolo najstaršej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.  Zúčastnili sa ho žiaci prvého stupňa, ktorí patria do prvej kategórie. Druhá a tretia kategória súťažila 28.1. Pripravili si pekné ukážky z klasickej ale aj modernej literatúry. Nesúťažne sa predstavili aj naši najmladší prváčikovia so svojimi  milými detskými básničkami a textami.

          Výsledková listina je nasledovná:                                            

 • I. kategória:
 • POÉZIA:
 • 1. Ľubica Silvajová, 2. Tereza Simová, 3. Ema Bajčičáková
 • PRÓZA:
 • 1. Dáša Juhásová, 2. Tamara Rázgová, 3. Jakub Soska a Lucia Slanináková
 • II. kategória:
 • POÉZIA:
 • 1. Natália Bednárová, 2. Ivana Starigazdová, 3. Lilly Šidlovská
 • PRÓZA:
 • 1. Matej Juhás, 2. Rebeka Želonková, 3. Patrik Marec a Nelka Garajová
 • III. kategória:
 • POÉZIA:
 • 1. Kristína Papcunová, 2. Lívia Mravová a Ema Bendová, 3. Petra Kováčová
 • PRÓZA:
 • 1. Sofia Djurbová, 2. Denisa Donovalová

          Všetkým recitátorom  ďakujeme  za účasť a víťazom blahoželáme . Víťazi sa nám predstavia na Slávnostiach poézie, ktoré sa každoročne konajú v našej obci a našu školu budú reprezentovať aj na okresnom kole v Poprade. [Mgr. Petra Eštvanová]             


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.