Spomienka na padlých

          V piatok 25. 10. 2019 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili spomienkového aktu zapálenia sviec a položenia venca na našom cintoríne pri príležitosti Pamiatky zosnulých  a  ukončenia 1. a 2. svetovej vojny. Žiakov na tomto pietnom akte privítala pani Anna Gejdošová, slovom o hrdinstvách vojakov počas vojen a spomienkami ešte žijúcich potomkov týchto hrdinov sa žiakom prihovoril pán Michal Petruška. Spoločne mladá i staršia generácia položili veniec ako znak úcty všetkým padlým hrdinom. Žiaci v skupinách, spolu s členmi MO SZPB, nachádzali hroby  našich vojnových hrdinov a pri tom počúvali rozprávanie ich detí, či vnúčat o tom, ako prežívali ťažké obdobie bojov o holý život, zajatí i šťastných návratov k rodinám. Tichou spomienkou, zapálením kahancov, rozhovormi o životných osudoch týchto hrdinov  si uctili ich pamiatku.  V duchu im poďakovali, že svojou odvahou a hrdinstvom vybojovali našu slobodu, ktorú si musí chrániť dnešná mladá generácia aj dnes. Táto pietna spomienka sa konala v spolupráci s Obecným úradom v Štrbe a s Miestnym odborom  SZPB v Štrbe.    [Mgr. Mária Garajová]

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.