Exkurzia na Poľnohospodárskom družstve Štrba

          Počas uplynulých dvoch dní (7. a 8. októbra 2019) všetci žiaci našej školy absolvovali exkurziu na Poľnohospodárskom družstve Štrba.

          Druhý stupeň navštívil kováčsku dielňu, kde nás jej traja zamestnanci zasvätili do tajov tohto nádherného a častokrát nedoceneného remesla. Na vlastné oči sme videli, ako sa vyrábajú šperky a iné výrobky z rôznych kovov. Každá skupinka žiakov dostala do triedy ako poďakovanie aj podkovičku, ktorá im má prinášať šťastie.

          Prvostupniari okrem kováčskej dielne zavítali aj do kravínov, kde mali možnosť vidieť kravičky zblízka a trošku viac porozumieť, čo všetko zahŕňa starostlivosť o tieto poľnohospodárske zvieratá.

[text: Mgr. Dominika Janečková, fotografie: Mgr. Mária Šteučeková, Mgr. Dominika Janečková, Mgr. Oľga Bendová, Mgr. Jaroslava Gemzová]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.