Spomienka na padlých

V piatok 26. 10. 2018 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili spomienkového aktu zapálenia sviec na našom cintoríne pri príležitosti Pamiatky zosnulých a 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny.
Žiaci spolu s členmi MO SZPB v Štrbe pánom P. Otčenášom, pani Dlúhou, pánom Gavalierom a pánom M. Petruškom navštívili viac ako 50 hrobov na štrbskom cintoríne. Boli to hroby padlých občanov Štrby na frontoch v 1. a 2. svetovej vojny, hroby občanov, mladých ľudí a detí, ktorí zomreli pri oslobodzovaní Štrby v SNP i hroby zakladateľov MO SZPB v Štrbe.
Tichou spomienkou, zapálením sviec, rozhovormi o životných osudoch týchto hrdinov sme si uctili ich pamiatku. Poďakovali sme im, že svojou odvahou a hrdinstvom vybojovali našu slobodu, ktorú musí chrániť dnešná mladá generácia aj dnes. [Mgr. Mária Garajová]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.