Cestopis z kraja kultúrnych pamiatok

pic08Letné prázdniny boli dlhé a ani my sme nesedeli doma. Dni voľna a oddychu sme aktívne využili návštevou množstva pamiatok, ktoré máme vo svojom bližšom aj širšom okolí.
Preto sme boli dostatočne vybavení zážitkami a mohli sme sa zapojiť do súťaže s názvom Cestopis z kraja kultúrnych pamiatok. Ide o literárno-výtvarnú súťaž určenú všetkým deťom, ktoré objavili niektorú z kultúrnych pamiatok v Prešovskom kraji. Súťaž sa koná pod záštitou známej a deťmi obľúbenej slovenskej spisovateľky Gabriely Futovej.

Cieľom tejto akcie bolo opísať nejaké zaujímavé miesto, ktoré sme videli a podať o ňom správu niekomu inému, ktorý sa možno aj na základe nášho odporúčania na danú pamiatku vyberie pozrieť. A že toho nebolo málo. Mohli sme zaznamenať návštevu hradov, zrúcaním, miest, kostolov, múzeí, skanzenov, kláštorov, či drevených kostolíkov. Preto sme sa aj my – žiaci 3. A rozhodli, že naše zážitky spíšeme a výtvarne či fotograficky zdokumentujeme. Úlohy sme sa zhostili statočne. Doma sme vymýšľali, písali, kreslili, lepili a následne sme naše umelecké diela odprezentovali pred celou triedou. Spomedzi nás sme si vybrali 10 zástupcov, ktorých práce sme zaslali porotcom. Ostatné výkresy budú zdobiť nástenky v našej škole.
Myslíme, že výsledok stál zato. Veď posúďte sami na priložených fotografiách. [Mgr. Dominika Janečková]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.