Deň zdravej výživy

02-P1410026Dňa 16. októbra sme si opäť pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Na prvých dvoch vyučovacích hodinách sme sa rozprávali o tom, akú dôležitú úlohu zohráva v živote detí a dospelých zdravie. Dozvedeli sme sa, čo je potravinová pyramída, ako by sa mali deti stravovať a že okrem zdravej stravy je pre správny vývin detí dôležitý aj pitný režim, pohyb a osobná hygiena. Počas veľkej prestávky sme sa presunuli do jedálne, kde sme mohli počas celej  nasledujúcej hodiny ochutnávať z chutných, a pritom zdravých dobrôt, ktoré pre nás pripravili naše mamky a babky.

21.10. sa uskutočnil výchovný koncert „Doktor Zdravie“. Finalistka 1. Česko-Slovenskej Superstar Paulína Ištvancová so svojím otcom pripravili pre žiakov našej školy program, cieľom ktorého bolo ukázať deťom spôsob, ako sa dá zdravo žiť a zdravo sa stravovať.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.