Jesenné aktivity

07-P1410314Jeseň je obdobím šarkanov. Aj žiaci 1. – 4. ročníka si spríjemnili piatok 6.11. púšťaním šarkanov.

21.10. si prváci pripomenuli Deň jablka. Na matematike počítali jabĺčkové príklady, na slovenčine vypracovali tvorivý list. Popritom si o jabĺčkach zaspievali, vypočuli rozprávku a dozvedeli sa mnoho informácií a zaujímavostí o tomto zdravom ovocí. Neskôr jablká nielen modelovali, strihali, lepili a maľovali, ale i jedli. Okrem surového jablka všetci ochutnali aj sušené jablká, šťavu, výživu, či jablkové koláče, ktoré deťom upiekli šikovné mamky.

Jeseň je aj obdobím prípravy okolia školy či verejných priestranstiev obce na zimu. Tento rok žiaci v krásnom počasí babieho leta v rámci akcie Pomôž svojej škole a obci zhrabovali lístie a zbierali odpadky.

5-DSC_0083

02-P1410072

 

 

 

 

Viac fotiek z akcií nájdete vo fotogalérii.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.