Škola v prírode

V dňoch od 27. – 31.5. sa 42 žiakov z 2. – 4. ročníka zúčastnilo školy v prírode v krásnom horskom prostredí obce Bystrá. Kým druháci a tretiaci trávili dopoludňajšie hodiny učením, štvrtáci ho trávili v bazéne. Pod vedením inštruktorky plávania absolvovali plavecký výcvik, na ktorom sa venovali nácviku základných plaveckých zručností a správnej technike rôznych plaveckých štýlov. Popoludnia trávili vonku spolu s kamarátmi rôznymi hrami, súťažami a spoznávaním okolitej prírody. Navštívili Bystriansku jaskyňu a prešli sa náučným chodníkom Tále, na ktorom náučné tabule priblížili deťom, aké zvieratá či dreviny môžu v lesoch Nízkych Tatier vidieť a počuť. Nechýbala ani diskotéka a opekačka. Žiaci počas 5 dní zažili príjemné a zábavné chvíle v lone peknej prírody. Upevnili sa triedne kolektívy, posilnila sa fyzická zdatnosť detí, vzťah k prírode, disciplína i samostatnosť. Ich očakávania sa naplnili a všetci sa vrátili domov spokojní a oddýchnutí. (Mgr. M. Šteučeková)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.