Testovanie 9

Tak ako na iných základných školách na Slovensku sa aj na našej škole dňa 20. 3. 2024 konalo Testovanie 9Testovania sa zúčastnilo všetkých 25 deviatakov. O 7:45 boli otvorené zapečatené obálky s testami a od 8:00 začalo samotné testovanie.
Žiaci najskôr písali test z matematiky, na vypracovanie ktorého mali 90 minút. Po krátkej prestávke si napísali test zo slovenského jazyka a literatúry, na ktorý mali vymedzených 70 minút. Okrem toho, že výsledky testovania umožňujú porovnať úroveň deviatakov v rámci celého Slovenska, zohrávajú podstatnú úlohu aj v prijímacom konaní na stredné školy. (text: Mgr. Z. Špendelová, foto: Ing. J. Foltín)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.