Školský výlet prvákov a druhákov

Na deň 8.6.2023 sa tešili najmä naši prváci a druháci. Školské tašky vymenili za ruksaky a vybrali sa do neďalekého Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Prešli sa po náučnom chodníku, ktorý začína pri stanici obnovenej lesnej železničky, vedie lesom a končí pri depe. Tam už na nich čakal  historický vláčik, ktorým sa zviezli naspäť do areálu skanzenu. V skanzene sa žiaci oboznámili s bývaním a spôsobom života v minulosti. Zapojili sa aj do tvorivých dielní, kde si otestovali svoju zručnosť a trpezlivosť. Odmenou im bol vlastnoručne zhotovený vlnený „Guľko Bombuľko“, ktorý im spolu so zakúpenými suvenírmi bude pripomínať tento vydarený výlet. (Mgr. M. Šteučeková)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.