Preventívne prednášky

Dňa 12. mája 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili preventívnych prednášok  na témy:

• Šikanovanie a kyberšikanovanie
  • Nenávistné prejavy

V priestoroch našej školy prednášky viedol Mgr. Martin Jurica, pracovník MV SR z pracoviska v Prešove. Žiakom priblížil pojmy šikanovanie a kyberšikanovanie, ktoré sú medzi mládežou v poslednom období dosť časté. Hovoril im o tom, ako sa správať bezpečne a zodpovedne na internete a sociálnych sieťach. Kde a ako môžu nahlásiť šíriteľov takéhoto správania. Veľmi nebezpečné je dnes nenávistné správanie voči iným ľuďom alebo sociálnym skupinám na sociálnych sieťach. Prednáška bola doplnená o krátke videá s názornými ukážkami správania.

Žiakov prednášky zaujali, sledovali ich so záujmom a niektorí otázkami prejavovali záujem o dané témy. (text: Mgr. M. Garajová, foto: Ing. Jaroslav Foltín)