Programovanie s robotmi Photon

Učenie na našej škole môže prebiehať aj hravou formou. Aj v tomto školskom roku sa žiaci 3. ročníka učia na hodinách informatiky základy programovania pomocou robotov Photon („Fotón“). Žiaci naprogramujú robotovi pohyb po mape, jeho farbu, zvuky a rozličné senzory, ktorými robot reaguje na zvuk, dotyk, svetlo a prekážky, ktoré má pred sebou. Škola má zatiaľ k dispozícii dvoch robotov s metodickými plánmi, kartičkami a mapami. Za zakúpenie robotov škola ďakuje Združeniu rodičov v ZŠ Štrba. (Ing. J. Foltín)

Odkaz na video s robotom TU.

   


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.