Hviezdoslavov Kubín 2022

,,Prameňom poézie je a má byť srdce.“    P. O. Hviezdoslav

V piatok 28.1.2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Keďže sa kvôli súčasnej situácii súťažiaci nemohli stretnúť tak, ako bolo zvykom po iné roky, súťaž prebehla v učebni anglického jazyka len za prítomnosti poroty.

Súťaže sa zúčastnilo 29 žiakov. Všetci recitátori sa na súťaž zodpovedne pripravili. 6 prváčikov prednieslo svoje milé básničky nesúťažne.

Ostatní žiaci súťažili v troch kategóriách. Porota musela vybrať tých najlepších a rozhodla nasledovne:

I. kategória – 2. – 4. ročník
Poézia
  1. miesto – Ella Otčenášová / 2. roč./
  2. miesto – Laura Majerčáková / 4. roč. /, Nina Macková / 3. roč. /
  3. miesto – Alexandra Petrušková / 4. roč. /
  1. miesto – Maximilián Ilavský / 2. roč. /
  2.  miesto – Jakub Bohunčák / 4. roč. /

II. kategória – 5. – 6. ročník
3. miesto – Lucia Slanináková / 6.B /

III. kategória – 7. – 9. ročník
Poézia