Medzníky 2. svetovej vojny

Dňa 12. 4. 2019 sa víťazi školského kola – žiaci 9. ročníka Soňa Coganová, Marcel Erdziak, Boris Jakubec – zúčastnili 12. ročníka súťaže Medzníky 2. svetovej vojny.  Finále tejto súťaže okresov Poprad a Kežmarok organizuje OblV SZPB Poprad, Mestský úrad Poprad a Kežmarok, Školský úrad Poprad a Mesto Kežmarok.

Cieľom tejto súťaže je prehlbovať, rozširovať a upevňovať v povedomí mládeže vedomosti o Slovenskom národnom povstaní a boji proti fašizmu. Pripomenúť si 75. výročie SNP a 74. výročie ukončenia 2. svetovej vojny a budovať úctu mladej generácie voči obetiam fašizmu.

Súťažilo sa v historickom prostredí Kežmarského hradu formou spoločného testu, ktorý riešilo trojčlenné družstvo spoločne. Naši žiaci ukázali, že majú záujem o novodobú históriu a majú o nej dobré vedomosti. Vybojovali si v silnej konkurencii 22 škôl 9. miesto a účasť na zájazde za poznaním udalostí z 2. svetovej vojny.

Aj touto cestou sa chcem našim žiakom – deviatakom poďakovať za ich vedomosti a čas, ktorý strávili pri príprave na túto náročnú vedomostnú súťaž. Ďakujem tiež Michaele Žiškovej, žiačke 9. ročníka, ktorá prispela do tejto súťaže vlastnou literárnou tvorbou – básňou o vojne. Veľmi pekne chcem poďakovať aj pánovi Milanovi Greguškovi, ktorí nás ochotne a bezplatne dopravil do Kežmarku a späť. [Mgr. Mária Garajová]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.