Štúrov Zvolen – školské a okresné kolo

V piatok 28.4.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Štúrov Zvolen. Poslaním tejto súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, rozvíjanie verbálno-komunikačných schopností mládeže, skvalitňovanie ich rečového prejavu, vyhľadávanie talentovaných žiakov, rozvíjanie ich nadania, vytvorenie konkurenčného prostredia na vzájomné porovnávanie svojich schopností. V školskom kole súťažilo v dvoch kategóriách spolu 26 žiakov. Mladší žiaci prerozprávali a dokončili príbeh, starší žiaci svojimi úvahami vyjadrili svoj názor na rôzne oblasti či témy, ktoré ich zaujímajú. Najlepší sa umiestnili nasledovne:

1.kategória: 1. Jakub Mihoč 5.roč.

                    2. Alexandra Petrušková 5.roč, Martin Pohlod 4.roč.

                    3. Alexandra Osiková 6.roč., Soňa Gurecková 5.roč.

2.kategória: 1. Alexandra Šimková 7.A

                    2. Natália Bednárová 8.roč., Natália Halčinová 9.roč.

                    3. Lucia Slanináková 7.B, Nela Garajová 8.roč.

Na okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo 5. 5. 2023 našu školu reprezentovali Jakub Mihoč z 5.ročníka a Alexandra Šimková zo 7.A.

(text: Mgr. M. Tomková, foto: Andrej Sedláček 9. ročník)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.