15. máj – Svetový deň atletiky

Atletika je jedna z hlavných športových disciplín, ktorá pôvodne zahŕňala prirodzené pohyby človeka – beh, skok, hod.

Dnes tu patrí:

  • beh (hladký, prekážkový, štafetový, cestný, terénny)
  • atletická chôdza
  • desaťboj
  • skok (do výšky, o žrdi, do diaľky, trojskok)
  • vrh guľou a hod diskom, hod oštepom, hod kladivom

Svetový deň atletiky vznikol pod záštitou Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) a oslavuje sa od roku 1996. Jeho cieľom je nielen podpora zdravia, ale aj aktívneho života a atletiky na celom svete. Naša škola si pripomenula tento deň a podporila ho svojím aktívnym pohybom – atletickou abecedou, štafetovými odovzdávkami, štartmi zo štartovacích blokov. (text: Mgr. T. Gemza, foto: Mgr. T. Gemza, Mgr. J. Vrbenská)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.