Organizačné pokyny od 21. 5. do 28. 5. 2021

Vedenie Základnej školy Štrba po konzultácii s RÚVZ a zriaďovateľom základnej školy prerušuje vyučovanie v škole od  21. 5. do 28. 5. 2021 z dôvodu vyššieho výskytu respiračných ochorení. Žiadame zákonných zástupcov žiakov, ako aj samotné deti, aby využili možnosť  testovania, ktoré zabezpečuje obec Štrba.  Antigénové testovanie na Covid 19  bude  22.5.2021 (sobota)  v budove bývalých potravín Nezábudka v Štrbe a v Dome seniorov v Tatranskej Štrbe v čase od 9.00 – 13.00 h a od 13.30 – 16.00 h. U dospelých osôb je  je potrebné doniesť si  občiansky preukaz a uviesť svoje telefónne číslo, u maloletých detí je potrebný zdravotný  preukaz poistenca.

• V prevádzke nebude školská jedáleň, ani školský klub detí.
  • Žiaci 1. a 2. stupňa v tomto období prechádzajú na dištančnú formu vyučovania.
  • RÚVZ doporučuje zákonným zástupcom, ako aj ich deťom, sa ísť otestovať na COVID 19 (hlavne tí, ktorí majú zdrav. problémy) a až následne po potvrdení výsledku testu navštíviť detského lekára.
  • Deti, ktoré majú akékoľvek príznaky choroby (aj len mierneho rázu), by mali navštíviť detského lekára (RÚVZ PP doporučuje návštevu lekára už s testom). V prípade pozitívneho testu dieťaťa, alebo jeho blízkej osoby , kontaktuje zákonný zástupca  lekára telefonicky!!!!!
  • Zákonný zástupca do stredy 26. 5. 2021 do 14.00 hod. nahlási  zdravotný stav svojho dieťaťa triednemu učiteľovi /ľke:
  • Žiak bez zdravotných problémov – môže nastúpiť na prezenčné vyučovanie
  • Pretrvávajúce zdravotné problémy – nemôže nastúpiť na prezenčné vyučovanie
  • RÚVZ následne prehodnotí a zaujme stanovisko k danej situácii.

Pokyny – dištančné vzdelávanie od 21. 5. 2021

I. STUPEŇ

1. ročník – zatiaľ podľa pokynov triednej p. učiteľky
  2. ročník – zatiaľ podľa pokynov triednej p. učiteľky
  3. ročník – Rozvrh hodín pre dištančné vzdelávanie – 3. ročník, vzdelávanie prebieha pomocou aplikácie MS Teams
  4. ročník – Rozvrh hodín pre dištančné vzdelávanie – 4. ročník, vzdelávanie prebieha pomocou aplikácie MS Teams

II. STUPEŇ

Dištančná výučba na druhom stupni bude prebiehať podľa nasledujúcich rozvrhov (rozvrhy sú rovnaké z obdobia dištančného vzdelávania)

Rozvrh – 5. A
Rozvrh – 5. B
Rozvrh – 6. A
Rozvrh – 6. B
Rozvrh – 7. roč.
Rozvrh – 8. roč.
Rozvrh – 9. roč.

V prípade akejkoľvek zmeny Vás budeme bezodkladne informovať.