Fašiangový karneval

          Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde…s touto známou fašiangovou pesničkou vošli v deň odovzdávania výpisov vysvedčení členovia DFS Štrbianček do telocvične našej školy.  Pásmom fašiangových zvykov potešili a zabavili všetky strigy, princezné, čertov, anjelov, rôzne zvieratká, chlapcov preoblečených za ženy, dievčatá za chlapov…Karneval prebehol vo veselej nálade, bolo tam veľa spevu, tanca, ale i „plaču“, pretože k fašiangovej tradícii patrí aj žartovné symbolické pochovávanie basy.  Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov sú okrem dobrej zábavy aj šišky s džemom, ktoré nám na obed pripravili naše tety kuchárky.

          Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na karnevale akoukoľvek formou. Ďakujeme deťom, tvorivým mamičkám a oteckom, ktorí pomáhali zhotoviť krásne originálne masky a želáme si, aby sme sa na karnevale o rok stretli znova. [Mgr. Mária Šteučeková]                                            


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.