Štúrov Zvolen – školské kolo

Vo štvrtok 25. 4. 2024 sme si vypočuli rečnícke majstrovstvo žiakov v súťaži Štúrov Zvolen. V školskom kole súťažili žiaci v dvoch kategóriách: I. kategóriu tvorili žiaci 4. – 6.ročníka, II. kategóriu žiaci 7. – 9.ročníka. Staršie žiačky súťažiace v II. kategórii vo svojich úvahách prezentovali svoj názor na dôležité témy, ako je priateľstvo, láska, rodina, domov, šťastie, moja osobnosť, ale aj vlastné myšlienky reflektujúce citáty známych osobností. Mladší žiaci pracovali s textom v rozsahu 200 slov, ktorý si mali čo najlepšie zapamätať, prerozprávať ho a vymyslieť záver. Porota ich pozorne počúvala, a napokon rozhodla takto: 

I. kategória:     1.miesto – Nina Macková, Alexandra Petrušková

                        2.miesto – Martin Pohlod

                        3.miesto – Ela Starigazdová

II. kategória:    1.miesto – Natália Bednárová

                        2.miesto – Alexandra Šimková

                        3.miesto – Rebeka Želonková

(text: Mgr. M . Tomková, foto: S. Paločko 9. ročník)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.