Čítajme si 2025: Týždeň plný čítania a tvorivých aktivít

V našej škole sa v marci v rámci mesiaca knihy uskutočnilo podujatie Čítajme si 2025, ktoré prinieslo žiakom základnej školy nezabudnuteľné zážitky plné čítania a tvorivých aktivít. Každý deň bol venovaný inej téme, ktorá žiakov nielen zabavila, ale aj obohatila ich vedomosti a zručnosti.

Prvý deň: Vesmír
Podujatie začalo témou vesmír, ktorá žiakov fascinovala. Počas tohto dňa kreslili planéty a programovali robotov Photon, čo im umožnilo spoznať základy robotiky a programovania.

Druhý deň: Guľko Bombuľko
Druhý deň bol venovaný obľúbenej postavičke Guľkovi Bombuľkovi. Žiaci si čítali príbehy o Guľkovi, učili sa háčkovať a vyrábali postavičky Guľka Bombuľka. Pri týchto aktivitách im pomáhali ženy seniorky z našej obce, ktoré žiakom odovzdávali svoje skúsenosti a zručnosti. Spolupráca medzi generáciami bola krásnym príkladom vzájomnej podpory a učenia sa.

Tretí deň: Hrady a zámky
Vo štvrtok sa žiaci ponorili do histórie a venovali sa téme hrady a zámky. Vytvárali model Bratislavského hradu z kartónových krabíc, čo im umožnilo rozvíjať svoju kreativitu a manuálne zručnosti. Modely hradov boli na konci dňa vystavené na školskej chodbe.

Štvrtý deň: Čítanie a sprievodné aktivity
Posledný deň podujatia bol opäť venovaný čítaniu a ďalším tvorivým aktivitám.

Podujatie Čítajme si 2025 bolo pre žiakov nielen zábavné, ale aj poučné. Prinieslo im nové vedomosti, zručnosti a zážitky, ktoré si budú dlho pamätať. Tešíme sa na ďalší ročník a nové dobrodružstvá, ktoré nám prinesie. Žiaci si navzájom čítali knihy a zapísali sa do prezenčnej listiny po prečítaní úryvku. Každý čitateľ bol odmenený záložkou a nápojom Jupík, čo ich motivovalo k ďalšiemu čítaniu a zapájaniu sa do aktivít.

V rámci pokračovania akcie „Čítajme si 2025“ sme vytvorili čitateľskú zónu pre žiakov našej školy, ktorá bude dostupná do konca marca. Žiaci ju nájdu na spodnej chodbe v priestoroch školy. Ak sa nám čitateľská zóna osvedčí, plánujeme podobný projekt zrealizovať na celý školský rok. (text: Ing. Jaroslav Foltín, foto: kolektív učiteľov)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.