Beseda s pani gynekologičkou MUDr. Evou Bujdovou-Luptákovou

Dňa 17. januára 2025 sa v našej škole uskutočnila beseda pre dievčatá 7. a 8. ročníka, ktorú viedla odborná gynekologička MUDr. Eva Bujdová- Luptáková. Téma besedy bola „Dospievanie“, pričom sa zameriavala na fyzické, emocionálne a psychické zmeny, ktoré dievčatá prežívajú v tomto období.

Doktorka Bujdová  začala besedu vysvetlením základných biologických procesov, ktoré sa odohrávajú v tele dievčat pri nástupe puberty. Rozprávala o menštruačnom cykle, hormonálnych zmenách, raste a vývoji tela, ako aj o dôležitosti starostlivosti o svoje telo.

Okrem fyzických zmien sa venovala aj emocionálnej a psychickej výzve, ktoré môžu dievčatá počas dospievania zažívať. Hovorila o tom, ako sa môže meniť sebavedomie, vzťahy s rodičmi a kamarátmi a aké dôležité je mať otvorený prístup k riešeniu problémov.

Beseda bola interaktívna, dievčatá mali možnosť klásť otázky, ktoré ich zaujímali a doktorka im poskytla odborné a empatické odpovede. Získali tak cenné rady o tom, ako sa pripraviť na dospievanie a ako sa starať o svoje telo a dušu v tomto období.

Na záver besedy boli dievčatá povzbudzované, aby sa nebáli pýtať o všetkom, čo ich zaujíma, a aby sa starali o svoje telo i dušu. (text: Mgr Lenka Želonková, foto: Mgr. Barbora Balejová)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.