Deň víťazstva nad fašizmom – 8. máj

Májové dni sú v našej histórii pamätné aj ako dni bojov za slobodu v 2. svetovej vojne. Aj žiaci našej školy si chceli pripomenúť hrdinstvo všetkých vojakov, ktorí bojovali na frontoch najväčšej vojny v našich dejinách. Svojou bojovnosťou s nezlomnou voľou sa postavili proti nemeckému fašizmu a vybojovali pre dnešné generácie  slobodu. Pamätný deň 8. máj je dňom víťazstva nad fašizmom v roku 1945.
Naši žiaci pri tejto príležitosti navštívili miestny cintorín a pamätník Smútiaca mať. Zapálením kahancov a piestnou spomienkou si uctili pamiatku vojaka Jozefa Kajabu a ďalších hrdinov, ktorí padli  v boji za našu slobodu. (Mgr. M. Garajová)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.