Štrbské bežky

Počas víkendu 2. apríla 2023 sa uskutočnil deviaty ročník verejných pretekov Štrbské bežky v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese. Naša škola pomáhala s organizáciou a na štartovej čiare boli aj naši žiaci.
Pre žiakov bola pripravená 700 metrová prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. Tento obľúbený šprint si mohli bezplatne vyskúšať všetci prihlásení pretekári. Cieľom bolo prekonať prekážky ako slalom, rôzne obrátky, preskočenie, podlezenie v čo najkratšom čase. Každý, kto túto trať zdolal okrem skvelého pocitu získal aj účastnícku medailu a bol zaradený do tomboly o atraktívne ceny. Pre najmenších pretekárov do 10 rokov bola pripravená kratšia, menej náročná trať.

Preteky nie sú len o zdolávaní vlastných limitov, ale aj o radosti z pohybu na čerstvom vzduchu.

Všetkým pretekárom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník! 😊 (text: Mgr. T. Gemza, foto: Mgr. T. Gemza, Michal Levocký, Martin Smolka)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.