Deň vody a Deň Zeme – interaktívne prednášky

Pri príležitosti Dňa vody a Dňa Zeme sme v mesiacoch marec a apríl zorganizovali pre žiakov 6. až 9. ročníka interaktívne prednášky
na témy – „ Záchrana spútaných riek“ a „ Čo sa deje s našou planétou?“

Zaujímavé prednášky odprezentovala environmentalistika z neziskovej organizácie SEEDS. Pútavo rozprávala o fungovaní našej Zeme, o živote riek, o výzvach a krízach, ktorým dnes čelíme a o desivých následkoch nášho pôsobenia na tejto planéte. Žiaci spoločne hľadali odpovede otázky ako:  Dá sa s tým ešte niečo robiť? Čomu sa už nevyhneme a čo ešte vieme zvrátiť?  V skupinách prakticky vyhľadávali informácie o rôznych výrobkoch (zloženie, pôvod, materiál, obal, uhlíková stopa, alternatíva…). Trojica najaktívnejších žiakov bola v závere odmenená malým darčekom.

Všetci sa však určite zamysleli nad tým, že len spoločnými silami môžeme urobiť zmenu, ktorá môže zachrániť mnohé. (Mgr. J. Vrbenská)