Európsky týždeň boja proti drogám

Žiaci nasej školy sa v novembri zapojili do Európskeho týždňa boja proti drogám. Cieľom tohto týždňa bolo zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a tiež zvyšovať povedomie o legálnych a nelegálnych drogách .

Na pôde našej školy sme privítali pána Mgr. PhDr. Vladimíra Stanislava, PhD., MPH z OLUP s. r. o. Predná Hora. Počas troch vyučovacích hodín žiakom 6. až 9. ročníka priblížil témy nebezpečenstva užívania drog, hovoril o tom, že náklonnosť k drogovej závislosti môže vzniknúť už v detskom či dospievajúcom veku. Žiaci živo reagovali na rôzne otázky, príklady prednášajúceho. Vyjadrovali svoje názory, poznatky, postoje.

Cieľ besedy: Žiť život bez drog a závislostí s pravými hodnotami v živote ako sú láska, viera, vzťahy, rodina, záľuby…bol  splnený. (text: Mgr. M. Garajová, foto: Ing. Jaroslav Foltín)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.