Regionálna vychádzka

11. 10. 2022 nechali prváci a druháci na pár hodín učebnice odpočívať a vybrali sa obdivovať krásy podzemia do neďalekej Važeckej jaskyne. Netopiere v nej síce nevideli, ale zaujali ich kosti jaskynného medveďa, malé jazierka či kvaple pripomínajúce rôzne rozprávkové bytosti. Svoju odvahu si deti vyskúšali, keď sa v jaskyni vypli všetky svetlá. Na chvíľu tak mohli na vlastnej koži zažiť, ako sa cítili bádatelia pri objavovaní jaskýň. Z Važca sa žiaci a ich pani učiteľky presunuli na Štrbské Pleso. Prešli sa po náučnom chodníku okolo plesa a spoločne si tak užili príjemný jesenný deň. (Mgr. M. Šteučeková)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.