NEPLYTVAJ ENERGIOU! – Vyhodnotenie žiackych prác

Dňa 19. 5. 2022 sa na našej škole uskutočnila prednáška na tému: Neplytvaj energiou!

Cieľom tejto prednášky bolo upozorniť na dôležitosť zmeny návykov pri spotrebe energie v obytných budovách. V našej škole ju absolvovali žiaci 8. a 9. ročníka a týkala sa:

• vzdelávania v oblasti energetickej efektívnosti budov
  • naučiť žiakov ako neplytvať energiou v domácnostiach, ako byť zodpovedný a ohľaduplný k prírode
  • vybudovať v nich pocit užitočnosti, ako sa podieľať na znižovaní nákladov za energiu vo svojej rodine
  • rozvinúť v nich záujem o ochranu klímy a planéty.

Dňa 30. 5. 2022 prebehlo vyhodnotenie žiackych prác, v ktorých mali žiaci danú problematiku spracovať do formy eseje/úvahy. Veľmi pekné práce napísali:  Alenka Gregušková, Tomáš Mihálik, Zina Pantůčková – 8. ročník, Mária Viktória Kaššová – 9. ročník, celkovo najlepšiu prácu napísala Natália Halčinová – 8. ročník. Práce žiakov si môžete pozrieť TU.