Hviezdoslavov Kubín

,,Nie cez hlas, ale cez recitátorovu dušu sa rodí prednes.“ J. Čajková

Dňa 22.1. sa na našej škole konalo školské kolo najstaršej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.  Zúčastnili sa ho žiaci prvého stupňa, ktorí patria do prvej kategórie. Druhá a tretia kategória súťažila 28.1. Pripravili si pekné ukážky z klasickej ale aj modernej literatúry. Nesúťažne sa predstavili aj naši najmladší prváčikovia so svojimi  milými detskými básničkami a textami.

Výsledková listina je nasledovná:

• I. kategória:
  • 1. Ľubica Silvajová, 2. Tereza Simová, 3. Ema Bajčičáková
  • 1. Dáša Juhásová, 2. Tamara Rázgová, 3. Jakub Soska a Lucia Slanináková
  • II. kategória:
  • 1. Natália Bednárová, 2. Ivana Starigazdová, 3. Lilly Šidlovská
  • 1. Matej Juhás, 2. Rebeka Želonková, 3. Patrik Marec a Nelka Garajová
  • III. kategória:
  • 1. Kristína Papcunová, 2. Lívia Mravová a Ema Bendová, 3. Petra Kováčová
  • 1. Sofia Djurbová, 2. Denisa Donovalová

Všetkým recitátorom  ďakujeme  za účasť a víťazom blahoželáme . Víťazi sa nám predstavia na Slávnostiach poézie, ktoré sa každoročne konajú v našej obci a našu školu budú reprezentovať aj na okresnom kole v Poprade. [Mgr. Petra Eštvanová]