Svetový deň behu a odhalenie pamätnej tabule

          Svetový deň behu sa pripomína od roku 1999. Ide o charitatívnu akciu na podporu boja proti chudobe vo svete. Tak ako každý rok, aj tentokrát sa zapojila aktívne aj naša škola a pripomenula si dôležitosť pohybu a zdravého životného štýlu.

          Úvod športového dňa patril slávnostnému odhaleniu pamätnej tabule olympionikovi Pavlovi Hurajtovi vo vstupnej hale základnej školy.

          Kvôli nepriaznivému počasiu si každá trieda odbehla dohodnutú vzdialenosť v telocvični, následne pokračovali pohybovými hrami a na záver strečingovými cvičeniami. Ďalšiu časť dopoludnia absolvovali žiaci I. stupňa dopravnú výchovu, kde im dopravné základy vysvetlili policajti Obecnej polície v Štrbe. Žiaci II. stupňa absolvovali teoretické i praktické ukážky poskytnutia predlekárskej prvej pomoci v rôznych situáciách, prezentácie o zdravom životnom štýle, o pobyte a pohybe v prírode – topografii, o životom prostredí.     [Mgr. Tomáš Gemza]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.