Ukážka historického šermu cechu Goliath

Veľkú prestávku 25. septembra 2019 sme mali trošku netradičnejšiu ako obvykle. Do školy k nám zavítali členovia šermiarskeho cechu Goliath, ktorý pôsobí v Poprade od roku 2010 a vznikol za účelom pôvodných európskych bojových umení. Zaoberá sa výskumom historických, prevažne stredovekých písomných prameňov s cieľom znovuoživiť zaniknuté vznešené umenie šermu. Dané šermiarske a zápasnícke umenie nám aj prakticky predviedli. Cech stále prijíma do svojich radov nových členov. Pre tých, ktorí majú záujem sa prihlásiť, dávame do pozornosti ich internetovú stránku: http://www.goliathpoprad.eu/.  [Mgr. Dominika Janečková]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.