Čisté hory

V piatok 27. septembra 2019 sme školské lavice vymenili za pohyb na čerstvom vzduchu. Zúčastnili sme sa akcie Čisté hory, ktorá tento rok slávi už 41. ročník. Naši žiaci sa rozdelili celkovo do piatich skupín. Prváci sa sústredili na našu obec Štrba, druháci a tretiaci sa pohybovali okolo Štrbského plesa, štvrtáci vyčistili okolie pod mostíkmi športového areálu na Štrbskom Plese. Druhostupniari sa už dali aj na menšiu turistiku. Piataci a šiestaci zdolali vodopád Skok a zvyšné tri ročníky sa dostali až na Popradské pleso.  Vyzbrojení igelitovými vrecami a rukavicami sme pozbierali odpadky po neporiadnych turistoch, čím sme zároveň odľahčili prírodu našich Tatier.

[text: Mgr. Dominika Janečková, fotografie: Mgr. Mária Šteučeková, Mgr. Dominika Janečková, Mgr. Oľga Bendová]


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.