Svetový deň behu

IMG_20171103_101908Pri príležitosti Svetového dňa behu sa 3. 11. 2017 uskutočnili v priestoroch ZŠ Štrba športové aktivity, ktoré preverili pohybové zručnosti žiakov. Súčasťou bola aj zdravotná príprava, v ktorej si žiaci zopakovali základy poskytnutia prvej pomoci, ako napr.: ošetrenie popálenín, fixovanie zlomenín, stabilizovaná poloha, resuscitácia a prenos zraneného. Prvý stupeň za odborného výkladu náčelníka Obecnej polície Emila Švorca riešil rôzne situácie v rámci dopravnej výchovy. Všetci žiaci a študenti absolvovali školskú štafetu v preskoku cez švihadlo: 148 žiakov a 3 študenti spolu prispeli ku 6664 preskokom.

Študenti SŠG ELBA EP Štrba sa podieľali na príprave a organizácii tohto podujatia. Súčasťou športovej prípravy študentov SŠG ELBA je nielen rozvíjať svoj športový talent, ale aj svoje športovo organizačné schopnosti.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.