Deň zdravej výživy

P1590110Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. – La Rochefoucauld

  • Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu patrí zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto sme si 16. októbra pripomenuli Svetový deň výživy. Na prvej a druhej vyučovacej hodine sme sa rozprávali, čo robiť preto, aby sme jedli zdravo a pritom chutne, a vďaka tomu predchádzali rozličným ochoreniam. Dozvedeli sme sa, že na  jedlo sa máme pozerať nielen ako na prísun potravy, ale aj ako na kultúru. A nemali by sme zabúdať aj na stôl, ktorý je miestom, kde sa ľudia stretávajú, no mal by byť aj miestom zábavy.
  • A na záver : „Všetko je zdravé, kým to jeme s mierou.“ Ako hovorí príslovie: „Z každého rožku trošku.“ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.