Ukážka sokoliarstva na škole

P1310788Posledné dni školského roku nám prišiel spríjemniť pán Dušan Danko so svojimi operenými zverencami. Jeho kŕdeľ tvorili sovy ako sú plamienka driemavá, sova lesná či výr skalný, ale tiež rýchli letci – sokoly sťahovavý, myšiar či rároh, i najväčší spevavec – krkavec čierny. Nakoľko mnohé z týchto dravých vtákov patria k ohrozeným živočíšnym druhom, mali deti ozaj jedinečnú príležitosť pozrieť si tieto nádherné zvieratá zblízka, dozvedieť sa zaujímavé informácie o hniezdení, počte mláďat či výskyte jednotlivých druhov i vidieť ich priamo v akcii.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.